10 věcí, které zvládne kvalitní realitní software

10 věcí, které zvládne kvalitní realitní software

Moderní realitní kancelář se neobejde bez speciálního softwaru, jenž umožňuje efektivně a v úplnosti spravovat vkládání nabídek, plánování úkolů, export inzercí na realitní portály, vedení statistik a mnoho dalších operací.

1. Pokročilé zadávání nabídek s maximem parametrů

Zadávání nabídek je vůbec nejčastějším, byť poněkud rutinním úkonem, který realitní makléře stojí nemálo času, potažmo i nákladů. Zadávání nabídek s pomocí realitního softwaru je daleko snazší a rychlejší, a to díky řadě moderních funkcí, mj.:

  • export nabídek na 10ky realitních serverů,
  • hromadný převod nabídek mezi uživateli,
  • vkládání neomezeného počtu fotografií,
  • možné nastavení hromadného topování nabídek v určitý den, automatické topování.

2. Podpora práce na mobilních zařízeních

Věřte nebo ne, už i realitní kancelář je možné řídit z mobilního telefonu nebo tabletu! Umožňuje to moderní realitní software s responzivním designem, jenž se dokáže přizpůsobit konkrétní velikosti obrazovky na daném zařízení.

3. Plánování záznamů a aktivit – kalendář a makléřská tabule

Bez pečlivého plánování není provoz realitní kanceláře možný. Kvalitní realitní software reaguje na tuto potřebu moderními nástroji, jako jsou makléřská tabule pro plánování záznamů a schůzek, kalendáře pro sdílení údajů mezi uživateli a pobočkami, stejně jako možností importu a exportu dat s kalendářem Google.

4. Export na desítky serverů a monitoring jeho průběhu (chybové reporty)

Inzerovat nabídky jen na vlastním webu většině realitních kanceláří nestačí. Zásadní je proto systematické exportování realitních nabídek na prověřené a navštěvované realitní servery, jakými jsou v Česku třeba sreality.cz, reality.cz, ceskereality.cz, realitymorava.cz a další.

 5. Sledování obchodních případů

Dobrý přehled o historii uskutečněných, rozpracovaných či plánovaných prodejů je v často nepřehledném provozu realitní kanceláře více než zapotřebí.

Speciální modul Obchodní případ slouží k efektivnímu a přehlednému archivování obchodních případů, ke kterým je možné přiložit související smlouvy, dokumenty a jiné údaje.

Další užitečná funkce, která šetří čas, peníze a minimalizuje chybovost.

6. Propojení s webovými stránkami

Inzerování realitních nabídek pouze na realitních serverech a bez vlastních webových stránek je neefektivní a taky drahé. Pouze internetové stránky však nestačí. A proto je propojení realitního softwaru s webem, případně vytvoření webu s plně kompatibilním napojením na realitní software, pro realitní kancelář tím nejvýhodnějším řešením.

7. Komplexní správa klientů

Na přístupu ke klientům do velké míry závisí úspěch celé realitní kanceláře. Realitní software proto usnadňuje jak evidenci zákazníků, tak komunikaci s klienty i související operace, bez nichž se realitní kancelář zkrátka neobejde.

8. Užitečné statistické výstupy a přehledy pro makléře a majitele RK

Zevrubný přehled o fungování a efektivitě realitní kanceláře je zvláště pro její majitele k nezaplacení. Komplexní realitní systém je vybaven speciálním modulem statistiky s grafickými znázorněními potřebných výstupů, kde nechybějí ani měření výkonnosti a růstu kanceláře nebo mapování zdrojů náboru.

9. Podpora práce s developerskými projekty

Málokterá realitní kancelář se omezuje pouze na inzerování realit. Větší kanceláře zabývající se developerskými projekty mohou informace o nich vkládat nebo exportovat na web podobně jako realitní nabídky.

10. Video nabídky, virtuální prohlídky

Audiovizuální vnímání světa kolem nás se nevyhnulo ani realitním kancelářím, a video prohlídky nemovitostí jsou tak zvláště u bytů či obytných domů velmi žádaným bonusem. Kvalitní realitní software umožňuje vkládat a exportovat videozáznamy s prezentacemi nemovitostí na internetové stránky.