Chcete zvýšit svůj obrat o 40 %?

Chcete zvýšit svůj obrat o 40 %?

Máte již skvěle fungující eshop, kam chodí spousta zákazníků přes PPC kamapaně, ve vyhledávačích jste na předních pozicích, vše vám krásně funguje a vy přemýšlíte o tom, jak zvýšit váš obrat, kde získat nové zákazníky i přesto, že máte již všechny základní kanály zajištěny?

Mám pro vás jeden kanál, který využívá sotva 5 % českých eshopů. Tímto “tajným” zdorjem návštěvníků je affiliate marketing. Pokud byste se zeptali libovolného eshopu v zámoří, zda má svůj affiliate program, tak vám 95 % obchodníků odpoví, že samozřejmě, že to byla první věc, kterou spustili.

Proč je tedy v České republice situace přesně opačná? Dle našeho názoru to je dáno jednak nedostatkem informací a dále nedostatkem vhodných nástrojů, ale oboje se za poslední rok změnilo k lepšímu. A ještě doplním, že to může být také tím, že většina obchodníků preferuje okamžitý zisk a okamžitý nárůst prodejů, jako v případě PPC kampaní, oproti dlouhodobějšímu a pomalejšímu růstu v podobě affiliate programu.

Pojďme si ale vysvětlit co to ten affiliate (provizní) program je.

Provizní program je odměňování partnerů za to, že vám přivedou nové zákazníky. Tato spolupráce je oboustranně výhodná, protože vy získáváte nové zákazníky, na které nemusíte vynaložit náklady v podobě letáků, bilboardů, PPC kampaní apod. a partner za odměnu dostane procenta z objednávky, kterou zákazník učinil (právě za to, že vám ušetřil ty náklady). Pokud partner nikoho nepřivede, nebo pokud zákazník nezaplatí, tak
partnerovi nic neplatíte. Toto je obrovský rozdíl proti PPC, nebo SEO kampaním, kde platíte vždy, nejen za platící zákazníky.

Líbí se vám to? Zní vám to jako velmi výhodná metoda propagace? Chtěli byste pro svůj eshop také provizní program?

Dnes to není nic náročného, stačí si zakoupit nějaký software, který bude vše sledovat a měřit za vás. Například www.affilbox.cz, je dnes v ČR a SR velmi využívaný. Tento software nemusíte instalovat na svůj server. Jedná se o tzv. “hostované řešení”, neboli běží na serveru poskytovatele a je vám neustále k dispozici. Díky tomu se nemusíte starat o aktualizace, bezpečnost apod.

Když máte zakoupen software, tak je potřeba vytvořit kampaň. V této kampani určíte výši provize pro partnery za to, že vás budou propagovat. Také musíte úvést popis kampaně a vašeho eshopu. Čím podrobnější popis uvedete, tím budou partneři lépe vědět, jak vás propagovat a přivedou vám více zákazníků.

Když máte vše nastaveno, je čas přivést první partnery. Tyto partnery můžete hledat mezi svými zákazníky, mezi tematickými weby z vašeho oboru, na Facebooku atd. Těch možností je opravdu mnoho a čím více jich vymyslíte, tím více partnerů budete mít.
Poté co vás partneři začnou propagovat, tak je potřeba je odměnit. Výplaty partnerů probíhají většinou jednou měsíčně za předchozí měsíc.

Líbí se vám tento nový marketingový kanál? Chcete se o affiiliate dozvědět více? Níže uvádím několik adres, ze kterých můžete čerpat informace.

www.affilbox.cz
www.affilak.cz
www.affilaci.cz
www.affilblog.cz
www.mariorozensky.cz